Moudrost Sri Chinmoye, Sri Chinmoy

Moudrost Sri Chinmoye, Sri Chinmoy
Výrobce: Madal Bal
Kód produktu: 450039
Skladová dostupnost: Na skladě
Cena: 299,00 Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

Jasný a obsáhlý duchovní průvodce.

Nadčasová slova velkých duchovních učitelů všech dob jsou od nepaměti zaznamenávána v písmech, z nichž se stala klasická, všeobecně známá a opatrovaná díla. Příklad Krista září v Novém Zákoně, cestu Buddhy ztělesňuje Dhammapada, Bhagavadgíta odhaluje nesmrtelné pravdy Sri Krišny a hluboké učení Sri Rámakrišny zachycuje Evangelium Sri Rámakrišny. Nyní bylo světlo Sri Chinmoye shromážděno v tomto jasném, obsáhlém duchovním průvodci – Moudrosti Sri Chinmoye.

Kniha „Moudrost Sri Chinmoye“ je výběrem odpovědí na otázky, na které Sri Chinmoy odpověděl duchovním hledajícím během několika desetiletí svého života. V knize najdete nejen odpovědi na duchovní otázky a podrobné vysvětlení meditačních technik, ale i vydavatelem pečlivě roztříděné části zahrnující velmi širokou škálu témat, abecedně seřazené. Přeloženo z originálu „The Wisdom of Sri Chinmoy“ vydaného v USA (Blue Dove Press)

Některá témata v knize:
  Aspirace, Krása, Svoboda/Vysvobození, Boží vůle, Nebe a peklo, Osamělost, Radost/ Ánanda, Karma, Nirvána, Trpělivost, Služba, Jasnozřivost, Modlitba, Drogy, Vegetariánství a další …

Otázka: Je duchovní život únikem od skutečnosti?
  Sri Chinmoy: Duchovní život není nikdy únikem od skutečnosti. Naopak, duchovní život je vědomé a spontánní přijetí skutečnosti v její úplnosti. Myšlenka úniku od skutečnosti je pro duchovního hledajícího absurdní a zároveň nemožná, protože duchovnost a skutečnost se navzájem potřebují, aby mohly být spolu v největší míře naplněny. Bez duše skutečnosti je duchovnost víc než zbytečná. Bez dechu duchovnosti je skutečnost méně než bezvýznamná. Duchovnost se skutečností znamená vnitřní volání člověka po dokonalé Dokonalosti. Skutečnost s duchovností znamená Boží všemohoucí Vůli k naprostému a úplnému projevení. Přijetí života s božským postojem je nejen vznešenou myšlenkou, ale také samotným ideálem života. Tento ideál je uskutečněn, odhalen a projeven prostřednictvím duši povznášející inspirace Boha a život budující aspirace člověka. Přijetí života je božskou pýchou pravé duchovnosti. Žít duchovní život je naší jedinou zodpovědností. Únik je zbabělá myšlenka. Chová se jako zloděj, ten nejhorší zloděj. Únik získává snadný a volný přístup do srdce temné beznaděje. Ten, kdo opatruje myšlenku okamžitého úniku, nepochybně páchá pomalou sebevraždu.

Napsat recenzi

Jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy budou ignorovány!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

CaptchaTagy: moudrost, sri, chinmoye, chinmoy

Diskuze k produktu ()

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek