O nás

Proč AKKA-ájurvéda

Chcete znát příběh?
Sedím v New Yorku v indické čtvrti na ulici Jackson Hights v jednom ájurvédském obchodě a čekám, až přijdeme na řadu k ájurvédskému doktorovi - Vaidya, abych kamarádce přeložila jeho výklad. Dle tradice, kdo dřív přijde ten je dřív na řadě, čekáme několik hodin i přesto, že jsem přišly před otevřením. Abych si zkrátila chvíli, procházím se kolem obrovského regálu přes celou délku obchodu, jež je plný knih o ájurvédě, a objevím Sanskritský slovník. Otevřu ho s myšlenkou "jméno či značka" a první mi padne zrak na slovo AKKA. V sanskritu to znamená matka, v dalších jazycích starší žena, starší sestra, Nejvyšší....


ANO, ájurvéda se o nás stará jako matka, pokud jí to dovolíme a je stará více než 5000 let a můžeme díky ní poznat lépe sami sebe, nalézt vlastní zdroj - to Nejvyšší.

AKKA ájurvédaV tu chvíli jsem před očima viděla jak bude logo vypadat. Obdélníček jako symbol "země", uvnitř obdélníku je "prostor", kolečko jako slunce, symbol "ohně", nedovřený obdélník - aby "vzduch" mohl proudit. AKKA se dá číst zepředu i zezadu a stále to zní i vypadá stejně.

Ať Vám tento "jiný" e-shop slouží. Na základě svých cest, vlastní praxe a spolupráce s ájurvédskými doktory a specialisty neustále hledám kvalitní produkty a neobvyklé dárky. A naopak, část zisku z Vašeho nákupu  slouží ostatním. Podporuji nejdelší certifikovaný ultra běžecký závod na světě 3100 mil, štafetový běh Peace Run, projekt Jharna Kala obrazy do nemocnic a jiné.

Za tímto e-shopem se skrývá hodně - nejen prodej, aby podpořil další projekty, ale také vzdělávání mé i ostatních pro nabídnutí lepších služeb v ájurvédě, neustálé učení se od ájurvédských učitelů, přednášky, ájurvédského vaření, splupráce s ájurvédskými doktorky z Keraly, provádění ájurvédských masáží, procedur, konzultací a pančakarmy pod vedením ájurvédské doktorky z Keraly. Tyto stránky jsou zde pro vás.

 

O mě

Ing.Sadajyoti (Sadádžotí) Belzová vystudovala SPŠ chemickou a Fakultu technologickou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Své bohaté zkušenosti z laboratoří využívá přírodní cestou. Zabývá se mícháním a přípravou ájurvédských olejů, které také využívá při své masérské praxi. Absolvovala studium masáží při svém pobytu v Thajsku a na Bali pod vedením profesionálních masérek. Je zkušeným masážním terapeutem s hlubokou láskou k ájurvédě.  V roce 2013 absolvovala také ájurvédský kurz na Srí Lance s rodilou ájurvédskou doktorkou Kumudini Shoba - vaidya, se kterou se před tím podílela na vývoji ájurvédských olejů. Neustále se vzdělává s rodilými ájurvédskými doktory i učiteli (nař. Dr. Robert Svobodou) a také samostudiem. Organizuje i nabízí přednášky, konzultace s ájurvédskou lékařkou z Keraly Dr. Divya. Vlastní masérské studio www.masaze-sadajyoti.cz. Při své práci využívá svých osobních bohatých poznatků kultur a fauny nejen zemí evropských ale i Indonesie, Sri Lanky, Malajsie, Bali, Vietnamu, Číny, Kolumbie, Japonska, Mongolska, Koreje, Guatemaly i USA. Je inspirována životem a učením Sri Chinmoye, který lidstvu nabídl starodávnou duchovní moudrost a to i skrze poezií, prózu, umění, hudbu a atletiku.

 

 

 

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek