O nás

Proč Siddha-ájurvéda - život v božské harmonii

Siddha - kořeny ájurvédy

Ájurvéda hovoří o tom, jak žít v harmonii, zdravě a šťastně. Klade důraz na to, abychom se starali o své tělo i o svou mysl, dostávali správnou výživu a pečovali o sebe podle svých potřeb. Abychom pracovali sami se sebou a přijali se takoví, jací jsme. Ájurvéda pro nás znamená hlubší uvědomění života.

O svou hlubokou lásku k této pradávné moudrosti se chceme podělit s vámi všemi, kteří se buď zajímají o ájurvédu, zdraví styl života a návrat k Matce Přírodě, nebo se jen touží dozvědět, co mohou udělat pro sebe, aby se cítili zdravější a šťastnější.

Pokud se ponoříme ještě hlouběji do historie ájurvédy, zjistíme, že má své kořeny v siddha medicíně, systému léčení, který na jih Indie přinesl siddhar neboli mudrc Agastja. Pod dohledem jeho a dalších osmnácti velkých siddharů byly vytvořeny také techniky detoxikačních procesů zvaných pančakarma a kaja kalpa. Protože siddha pravděpodobně vznikla jestě před ajurvédou, říká se, že je nejstarším léčebným systémem na světě. Siddharové  dokonce prohlašují, že je starý 8000 let. Siddha systém má dvě větve: siddha medicína a siddha masáž.  A právě ze siddha masáže, jejíž systém byl sepsaný na palmových listech a předávaný z mistra na žáka, vychází základy ájurvédské masáže, kterou praktikujeme.

Během staletí se oba systémy medicíny, siddha a ájurvéda, začaly překrývat. Ájurvéda převládala na severu, siddha na jihu. Mnoho masážních technik, které vznikly jako součást siddha medicíny se dnes praktikuje a učí v obou systémech.

 

O Sadajyoti Belzová

Sadajyoti(Sadádžotí) Belzová vystudovala SPŠ chemickou a Fakultu technologickou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Své bohaté zkušenosti z laboratoří využívá přírodní cestou a ve spolupráci se svou učitelkou ájurvédy Kumudini Shoba, M.Sc.se podílí na na vývoji a výrobě 100% čistých přírodních ájurvédských  olejů Service‑Plants®. Je koordinátorkou produktů Service-Plants nejen pro Českou republiku a Slovensko, ale i další státy v Evropě. Zabývá se mícháním a přípravou ájurvédských olejů, léčbou dle učení ájurvédy a je zkušeným masážním terapeutem s hlubokou láskou k ájurvédě. Absolvovala studium masáží při svém pobytu v Thajsku a na Bali pod vedením profesionální masérek. V roce 2013 absolvovala ájurvédský kurz na Srí Lance. Má praxi i v masírování dětí a těhotných žen a její specialitou je holistický přístup k příčině problému a jejímu odstranění. Při své práci využívá svých osobních bohatých poznatků kultur a fauny nejen zemí evropských ale i Indonesie, Sri Lanky, Malajsie, Vietnamu, Číny, Kolumbie, Japonska, Mongolska, Koreje i USA.

 

 

 

O Kumudini Shoba, M.Sc.

Hlavní koordinátorkou společnosti Service-Plants® je Kumudini Shoba, M.Sc., ájurvédská lékařka a léčitelka, uznávaná učitelka ajurvédy, mistryně přes byliny, vědecká a výzkumná pracovnice.

Kumudini pochází ze Sri Lanky z rodiny, která se už několik generací zabývá léčením tradiční ájurvédou. Na Západě získala dva akademické tituly: B.Sc. v chemii (Londýn, UK) a M.Sc. v organické chemii (Victoria, Kanada). Studovala společně s Dr. Vasant Ladem na Ajurvédské Institutu v Novém Mexiku, USA, a stala se konzultantem pro ajurvédský životní styl. Kumudini je také mistryní v bylinářství s neuvěřitelnými znalostmi západních, čínských i ajurvédských bylin. Proto pracuje i jako vedoucí vývoje produktů v Service-Plants®.

Kumudini je mostem spojujícím různé kultury neboť její učení spočívá ve spojení starodávné moudrosti východní ajurvédy a západních tradic bylinářství, a to vše doplňuje svými bohatými životními zkušenostmi jak z Východu tak ze Západu.

Kumudini učí ájurvédu v USA, Kanadě, Singapuru, Austrálii, Švédsku, Finsku a mnoha dalších zemích. Díky své vášni k ajurvédě zasvětila celý svůj život této práci. Je vynikající a vysoce uznávanou učitelkou a řečnicí s bohatými pedagogickými zkušenostmi.

 

O společnosti Service-Plants®

Všechny produkty Service-Plants® vyrovnávají a harmonizují všechny tři dóši, proto jejich použitím získáte celkový pocit klidu a koncentraci mysli, stejně jako dynamické povzbuzení těla.
Obsahují pouze organické nebo čisté byliny a vzácné esenciální a rostlinné oleje. Neobsahují žádné syntetické konzervační či vonné látky ani jiné přísady. Jedná se o originální receptury ájurvédské lékařky a bylinkářky Kumudini Shobha.

 

 

Více o společnosti Service-Plants a jejich výrobcích se dozvíte na www.service-plants.cz.

 

 

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek