Rozhovory a videa

Rss

Ájurvédský přístup k detoxikaci během chladného období

Ájurvéda zastává přístup, že v zimním období je vhodné klasickou hladovku a omezení příjmu potravy nahradit spíše podáváním bylinných přípravků, které uvnitř těla v trávicím traktu nastartují očistné procesy, ale zároveň sem dodávají potřebnou výživu, kterou se po většinu roku nijak nezabýváme. Tuto vnitřní detoxikaci těla dokáže ájurvéda posílit využitím vzácných a drahých aromaterapeutických olejů, které působí nejdříve na vnější úrovni skrze pokožku a následně pronikají hluboko až do tkání a krevního oběhu, kde detoxikace pokračuje. 

Díky výživě buněk, kterou ájurvéda nepodceňuje, tak detoxikace získává další rozměr, kterému se říká omlazení. Buňky se totiž díky detoxikačním a vyživujícím bylinným prostředkům nejen zbavují nahromaděných odpadních látek (jako u klasické detoxikace), ale zároveň získávají vše potřebné k tomu, aby mohly nastartovat regenerační procesy a skutečně „omládnout“.

 

Celý článek

Za jeden z nejstarších léčitelských systémů je bezesporu považována ájurvéda. Je známá již 5000 let. V doslovném překladu to znamená „moudrost o životě“ a přináší docela nezvyklý přístup ke zdraví člověka. Ájurvéda se zabývá udržováním rovnováhy tří základních energetických charakteristik, které jsou zastoupeny v každém z nás. Tyto charakteristiky jsou: Váta – která odpovídá přírodním silám éteru a vzduchu, Pitta – oheň a voda, Kapha – země a voda.

Celý článek

Milá Siddho,

musím vám napsat moji zkušenost s vaším indickým čajem Master Chai Spice, který prodáváte na vašem e-shopu. Když jsem poprvé viděla v sáčku tento váš „instantní nápoj“, byla jsem trochu skeptická, zda může nahradit sypaný indický čaj. Osobně tyto silné čaje ani moc nepiji, protože na mě působí více než povzbudivě, jak se na jejich popisech uvádí. Po jejich vypití u mě totiž následuje vždy stejný scénář. Během večera jsem čerstvá jak rybička, v nočních hodinách ožívám do stavu sovy pálené a nad ránem vypadám jako unavená panda, která se snaží aspoň na posledních pár okamžiků usnout, než bude vypínat zvonící budík.

Celý článek

Milá SIddho, chci Vám poděkovat za přípravek Pružné klouby, který mi hodně pomohl. Zde je můj příběh:

Někdy v únoru 2015 jsem se spřátelila se skupinou lidí, kteří jsou blázni do běhání. Většina z nich se běhání věnuje už dlouhá léta a všichni do jednoho mají za sebou minimálně maraton, někteří i ultramaratony v podobě několikadenních běhů.  Už tehdy jsem se divila tomu, proč zrovna mě vesmír přihrál do cesty takové blázny. Já sama se považuji za sportovního ignoranta a naposled jsem běhala na základní škole. Nějaké další pokusy mám za sebou asi před deseti lety, kdy mě k lehkému běhání donutily sílící bolesti zad, kyčlí a kolenních kloubů. Tehdy mi ale můj ortoped sdělil, že na moje potíže běh není vůbec vhodný a v podstatě mi běhání zakázal.

Celý článek
www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek