O léčivé síle květinových vod


100% přírodní a ekologicky certifikované, samostatně destilované, ve skleněných lahvích - výhody květinových vod

Květinové vody Ecomaat jsou 100% přírodní a ekologicky certifikované podle požadavků nařízení USDA NOP a splňují normu BDS ISO 16128-1:2018. Rostliny jsou pěstovány na vlastních zahradách v souladu se zásadami ekologického zemědělství. Používáme ekologicky šetrné výrobní postupy a ekologické technologie, které chrání přírodu a její zdroje.

Výhodou květinových vod Ecomaat je, že nejsou vedlejším produktem výroby éterických olejů, ale jsou destilovány samostatně. Tento výrobní postup nás odlišuje od mnoha jiných výrobců v naší zemi. Proto jsou květinové vody Ecomaat výrazně silnější a s vyšší koncentrací éterických olejů. To podmiňuje jejich silnější aroma a tím i účinnější léčebné vlastnosti.

Jsou uloženy ve vysoce kvalitním farmaceutickém neprůhledném skle. Tímto způsobem zaručujeme maximální ochranu před procesy stárnutí produktů a jejich čerstvost a biologická aktivita je zachována až do jejich úplné spotřeby.

Jak vybrat květinovou vodu

Je důležité dbát na to, aby květinová voda byla 100% přírodní a neobsahovala alkohol ani jiné chemické a konzervační látky, které kromě toho, že nehydratují, mohou pokožku vysušovat.

Je vhodnější, aby květinové vody byly uchovávány v neprůhledných nebo tmavých skleněných lahvích, které chrání účinné látky před světlem a neobsahují potenciálně nebezpečné látky z plastových obalů.

Ujistěte se, že je výrobce certifikován a dodržuje správnou výrobní praxi.

Květinové vody byly již ve starověku ceněny pro své pečující vlastnosti a dodnes se používají v přírodní kosmetice, parfumerii, aromaterapii a při vaření. Udržují zdraví a imunitu pokožky, mají protizánětlivý, zklidňující účinek, hydratují a regulují vylučování kožního mazu. Obsahují éterický olej z rostliny, ze které se destilují, ale jeho koncentrace je nižší, takže květinové vody jsou bezpečnější k použití. Jejich použití je všestranné - mohou je používat dospělí, ale i děti a kojenci.

V Bulharsku jsou nejoblíbenější květové vody destilované z tradičních rostlin nesoucích éterické oleje - růže, levandule a heřmánku, ale oblíbené jsou také květové vody ze šalvěje lékařské (Salvia sclarea), meduňky, zdravce (specifická odrůda pelargonie) atd. V západní Evropě je nejpreferovanější květinová voda z pomerančových květů (neroli), která se používá nejen v kosmetice, ale také v cukrářství, zejména ve Francii a ve Středomoří.

Květinové vody, známé také jako hydrosoly, se získávají destilací a obsahují všechny ve vodě rozpustné látky z - často někdy - léčivých rostlin, z nichž se získávají. Čím větší množství éterických olejů je v nich obsaženo, tím koncentrovanější je vůně vody, a tím i její blahodárné vlastnosti.

Použití květinových vod

Čištění - používejte denně k čištění obličeje, krku a dekoltu.

Tonizace - květinové vody jsou nejrychlejším a nejúčinnějším prostředkem hydratace pleti, který můžete používat k osvěžení během celého dne.

Před obličejovým fluidem nebo krémem - květinovou vodu doporučujeme používat bezprostředně před aplikací denního obličejového fluidu nebo krému, abyste zvýšili jejich účinnost. Tak zajistíte své pleti ještě lepší a účinnější hydrataci.

Hydratace vlasů - pro výživu vlasů a osvěžení pokožky hlavy nastříkejte a aplikujte na suché nebo mokré vlasy bez oplachování.

Přírodní parfém - květinové vody mohou svou přirozenou okouzlující vůní nahradit parfémy, které často obsahují mnoho umělých složek a konzervačních látek.

Ve složení přírodních masek - květinové vody jsou velmi vhodné k použití v přírodních domácích maskách na obličej a krk.

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek