MUMIO-Shilajit

Co je Mumio?

Mumio - pryskyřice z hor, je starověká bylinná substance a léčivý přípravek, který obsahuje více než 85 minerálů, stopových prvků a dalších látek nezbytných pro optimální funkci lidského těla. V Asii je používáno po tisíce let jako doplněk stravy, protože má mnoho pozitivních účinků.

Tato substance je běžnou součástí tradiční ájurvédské medicíny, v nedávné době se také rozšířila na západě, protože obsahuje minerály a živiny, které jsou prospěšné lidskému zdraví. Navíc působí jako doplněk stravy, který podporuje odolnost a vitalitu a má pozitivní vliv na léčbu nejrůznějších nemocí a fyzických obtíží.

Jak vzniklo?

Po mnoho milionů let byly rostliny a organické látky „uvězněny“ mezi skalními vrstvami v hornatých oblastech Indie a Tibetu. Následkem působení tlaku způsobeného váhou hor a extrémních rozdílů teplot došlo k přeměně rostlin na hmotu bohatou na minerály, která vytéká ze skal. Tyto pozůstatky rostlin, u kterých docházelo po staletí k rozkladu, jsou sbírány na úpatích Himalájí a hornatých oblastí Indie a Tibetu. Poté jsou zpracovány, zabaleny a připraveny ke spotřebě. Tento konečný produkt nazýváme mumio.

Jak funguje?

Schopnosti omladit a uzdravit buňku tím, že jí dodáme kyslík a živiny a podpoříme tak přirozenou antioxidační činnost těla, se nic nevyrovná. Minerály mumia jsou v iontové formě, což znamená, že jsou pro tělo snadněji vstřebatelné a tělo je může dopravit do oblastí, kde jsou potřebné pro růst a údržbu buněk. Přestože se jedná o bylinný přípravek, není oficiálně uznán Úřadem pro kontrolu léčiv. Můžeme se setkat s tvrzeními, že neexistují žádné přesvědčivé důkazy týkající se toho, jakým způsobem mumio podporuje metabolismus těla a celkové zdraví, nicméně, množství empirických studií a výpovědí uživatelů dokazuje, že mumio má velmi kladný vliv na zdraví a pocit pohody u lidí, kteří je pravidelně užívají.

 

VŠE ZAČÍNÁ HLUBOKO V HORÁCH

 

Již jsme vás obeznámili se všemi pozitivními účinky mumia na naše fyzické i duševní zdraví. Ti, kdo jej pravidelně užívají si pravděpodobně všimli, že mumio ovlivňuje mnoho různých aspektů našeho života. Od zlepšování kognitivních a mentálních funkcí, které hrají důležitou roli v podstatě ve všem, co děláme v našem každodenním životě, až po posílení fyzických, emocionálních a duševních funkcí. Samotné slovo „mumio“ (shilajit) vlastně znamená „ničitel nemoci“, což samo o sobě vysvětluje jeho podstatu. Přemýšleli jste ale někdy o tom, proč vlastně má mumio všechny tyto léčivé schopnosti? Jistě, je to dar přírody, díky moderní vědě však máme nyní možnost hlouběji porozumět všemu, co mumio obsahuje. Pojďme tedy na to.

 

VYVÁŽENÝ KOMPLEX PŘÍRODNÍCH LÉČIVÝCH LÁTEK

 

Tvořivý proces, ke kterému dochází hluboko v pohoří Altaj, je jedinečný svého druhu a mumio je jeho produktem. Všechny minerály nacházející se v mumiu jsou v iontové podobě, což umožňuje jejich lepší vstřebatelnost a následně to zvyšuje léčebné schopnosti mumia. Není překvapením, že také obsahuje mnoho dalších prvků periodické tabulky a nejrůznější látky podporující zdraví. Samozřejmě psát o každé z nich by bylo časově náročné, nemluvě o tom, že bychom na toto téma mohli vydat celou knihu. S ohledem na stručnost a přehlednost jsme se zaměřili jen na několik důležitých složek.

 

ZINEK

 

Velmi důležitý minerál, který patří do skupiny esenciálních stopových prvků. Protože lidské tělo si jej nedokáže samo vytvořit, musí být pravidelně konzumován jako součást stravy. Nedostatek zinku může způsobit opožděný nebo zpomalený růst, poruchy chuťové funkce a narušení správné činnosti varlat a vaječníků. Používá se mimo jiné k posílení imunitního systému, léčbě běžných nachlazení a opakujících se ušních infekcí, chřipky, prevenci a léčbě infekcí horních i dolních cest dýchacích, prasečí chřipky, infekcí močového měchýře, zvonění v uších a těžkých poranění hlavy. Pro stručnost zde zmiňujeme pouze nejzákladnější pozitivní účinky, přestože jich má zinek daleko více. Pravidelný příjem mumia zajistí, že budete mít vždy dostatek zinku, jenž je nezbytným minerálem pro každou zdravou lidskou bytost.

 

KUMARIN

 

V přírodě se vyskytuje v mnoha rostlinách, v mumiu a ve velmi populárním koření - skořici. Stimuluje krevní oběh a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Kumarin také snižuje bolest, má antibakteriální účinek a redukuje hladinu cholesterolu. Vždy dbejte na to, abyste užívali mumio v doporučeném množství, protože nadměrné užívání i těch zdraví nejpřínosnějších produktů nemusí být vždy pro naše tělo dobré.

 

DRASLÍK

 

Jeden z nejdůležitějších minerálů pro naše zdraví je také přítomen v našem mumiu. Zvýšený příjem draslíku snižuje riziko úmrtnosti o 20 procent. Snižuje také riziko cévní mozkové příhody a nízkého krevního tlaku, chrání před ztrátou svalové hmoty, udržuje hladinu minerálů v kostech a snižuje tvorbu ledvinových kamenů. Věděli jste, že většina lidí nezískává dostatečné množství draslíku z každodenní stravy? Naštěstí pro nás, mumio je bohaté na draslík. Nedostatek draslíku vede k únavě, slabosti nebo zácpě. Může vést až k ochrnutí, selhání dýchacího systému nebo bolestivé střevní neprůchodnosti. Není tedy divu, proč se mumio stává tak populární.

 

KYSELINA FULVOVÁ

 

To nejlepší jsme si nechali na konec. Kyselina fulvová vzniká při rozkládání rostlin, a proto se nachází v mumiu ve velkém množství.  Jak ovlivňuje naše zdraví? Za prvé, má schopnost blokovat v těle procesy, které způsobují alergické reakce. Za druhé, pomáhá zastavit pochody vedoucí ke zhoršování mozkových poruch, jako je demence. Kyselina fulvová navíc může zmírnit záněty a zabránit nebo zpomalit růst rakoviny. Také má schopnost posilovat imunitu a má antioxidační účinky. Nachází se téměř výhradně v mumiu a její další zdroje jsou celkem omezené.

 

SÍLA PŘÍRODY V KAŽDÉ KAPCE

 

Jak jsme již uvedli, mumio je plné zdraví prospěšných látek. Měli bychom také zmínit, že to je jeden z důvodů, proč je nákup kvalitního mumia tak důležitý. Získáním mumia té nejvyšší kvality si budete jisti, že vaše tělo dostane tu nejlepší péči, jakou si zaslouží. Jak již bylo řečeno, tento zázrak přírody jistě změní váš život k lepšímu…dosáhněte svého nejvyššího potenciálu díky síle přírody! Jedna kapka může opravdu všechno změnit.

 

PROSPĚŠNOST MUMIA pro ŽENY

HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHA MŮŽE VÉST KE ŠŤASTNĚJŠÍMU ŽIVOTU

Pocit celkové pohody a každodenní spokojenost ženy jsou úzce spojeny s hormonální rovnováhou, která může, pokud je narušena, přinést do života nežádoucí stres. Pro účinné zvládání všeho, co život moderní ženy vyžaduje, je důležité mít zdraví pod kontrolou. Mumio pomáhá zvýšit hladinu ženských hormonů jako je estrogen, což vede k regulaci menstruačního cyklu a zmírnění symptomů premenstruačního syndromu (PMS). To má kladný vliv na hladinu energie a náladu, což je vždy vítaným účinkem. Správně fungující hormonální činnost je také přímo spojena s plodností, protože sekrece estrogenu přímo ovlivňuje plodnost a zlepšuje proces ovulace u žen.

Po menopauze, kdy klesne hladina estrogenu a mohou se začít objevovat příznaky osteoporózy, je přirozená vlastnost mumia vyrovnávat hladinu hormonů velmi přínosná. Umožňuje lepší přísun minerálů jako je hořčík, fosfor a vápník v kostní a svalové tkáni, což vede ke zvýšení hustoty kostí a snížení jejich křehkosti. Používá se jako přírodní lék na osteoporózu a z tohoto důvodu jej užívá mnoho žen staršího věku. Problémy s vylučovací soustavou se častěji vyskytují u žen a mohou hrát opravdu důležitou roli, co se týče celkového zdraví. Mumio pomáhá udržovat vaši vylučovací soustavu v dobrém stavu a můžeme s hrdostí říci, že jsme v této oblasti měli mnoho pozitivních ohlasů. Je to tedy fakt, který bychom vám doporučovali vzít v úvahu.

 

LEPŠÍ PLEŤ A ZDRAVĚJŠÍ VLASY DÍKY MUMIU

Jak jsme již uvedli, mumio je plné vitamínů, minerálů a dalších antioxidantů. Zejména antioxidanty snižují oxidační stres a blokují volné radikály, které mohou v těle napáchat velké škody. Tyto volné radikály také mohou mít negativní vliv na bílkoviny ve tkáni kůže, což může vést k předčasnému stárnutí pokožky. Následkem toho se mohou objevit vrásky, nerovnoměrná barva pleti, tmavé skvrny i jemnější linky. S pomocí mumia může vaše pleť vypadat mladší a být celkově zdravější. Není překvapením, že maska ​​na vlasy z mumia může být také velmi účinná. Protože některé látky v mumiu mohou podporovat růst vlasů, doporučujeme, abyste ji vyzkoušeli. Jedním ze způsobů, jak ji připravit je smíchání mumia a medu s kvalitním emulgátorem, jako je olivový olej nebo dokonce vejce. Záleží na vaší volbě, protože maska může být připravena mnoha různými způsoby. Směs naneste na vlasy a vlasové kořínky a jemně ji vmasírujte do pokožky hlavy. Doporučovaná doba působení je 30 minut až 1 hodinu. Poté směs opláchněte teplou vodou a je hotovo. Bylo prokázáno, že maska na vlasy z mumia může zlepšit růst vlasů, minimalizovat jejich vypadávání a celkově je posílit. Směs lze aplikovat jednou měsíčně nebo každý týden, podle vašich potřeb.

 

VITALITA A HUBNUTÍ

Mnozí z nás zápasí s přibýváním na váze. Vzhledem k rychlému životnímu stylu a stravovacím návykům, které nejsou vždy optimální, je snadné získat nežádoucí tuk, což může rychle vést k dalším problémům, jako je například skutečnost, že se ve svém těle necítíme dobře nebo máme zdravotní potíže. Mumio podporuje metabolismus tuků a cukrů, což vede ke snazší kontrole tělesné hmotnosti. Rozhodněte se pro životní styl, který vám usnadní udržet si vaši váhu, aniž byste museli vynaložit přílišné úsilí a přinášet velké oběti!

Chcete pocítit jaké to je dosáhnout svého skutečného potenciálu? Jedna kapka tohoto daru přírody může všechno změnit. Stále více žen po celém světě používá mumio k posílení zdraví, navrácení vitality a v boji s každodenním stresem. Mumio nabízí nejen zdravější alternativu, ale i mnohem lepší a uspokojivější životní styl, který je, jak se mnohokrát ukázalo, jedinou skutečnou cestou ke štěstí, zdraví a větší pohodě obecně.

 

PROSPĚŠNOST MUMIA pro MUŽE

MUMIO PRO SILNÝ IMUNITNÍ SYSTÉM

V současné době, kdy se objevují a jsou na vzestupu nové viry a nemoci související s moderním životním stylem, hraje silný imunitní systém významnou roli. Mumio může v této situaci výrazně pomoci.  Obsahuje více než 85 minerálů, vitamínů a dalších tělu prospěšných látek a zároveň má silné antioxidační vlastnosti. Proto je známé jako velmi silný 100% přírodní revitalizátor, který posiluje duševní a fyzické zdraví. V žádném případě netvrdíme, že jde o kouzelný lék na moderní viry, s nimiž se naše společnost v poslední době potýká, je ale známým faktem, že silný a zdravý imunitní systém může v této situaci sehrát velmi důležitou roli.

 

MUMIO PODPORUJE MUŽSKÉ SEXUÁLNÍ FUNKCE

Než se pustíme do popisování účinků mumia, chtěli bychom se zmínit o této problematice všeobecně. Potíže se sexuálními funkcemi jsou ve skutečnosti u mužů velmi běžné. Jejich příčinu lze najít jak v duševní, tak i ve fyzické oblasti. Každodenní stres moderního života může mít negativní vliv na duševní pohodu, k tomu nesprávná strava, nedostatek spánku a další faktory mohou působit na fyzické úrovni. Není důvod se za tyto problémy stydět, naopak by se o nich mělo hovořit daleko více, protože bohužel stále zůstávají tabu pro mnoho lidí.  Protože věříme v léčivou sílu přírody, mumio se nám i v této oblasti velmi osvědčilo. Jak přesně ale působí? Jak bylo vědecky prokázáno, tyto problémy jsou spojeny s nedostatkem testosteronu, jehož syntéza může být negativně ovlivněna faktory, o kterých jsme se zmínili výše. Mumio má přímý vliv na produkci tohoto hormonu v těle, což má za následek zlepšení sexuální funkce a celkově lepší pocit. Když k tomu přičteme zvýšení energie díky pravidelnému užívání mumia, začne nám být jasné, jaký pozitivní vliv může mít mumio na život průměrného muže. Kromě toho, testosteron hraje významnou roli při tvorbě svalové hmoty, což v zásadě znamená, že vaše sportovní výkony se během krátké doby mohou výrazně zlepšit. Je zřejmé, že testosteron má přímý vliv na mnoho oblastí života každého muže, a proto je nesmírně důležité udržovat si jeho hladinu na dobré úrovni.

 

ZDRAVÁ PROSTATA PRO DLOUHÝ A ZDRAVÝ ŽIVOT

Prostata je malá žláza přibližně o velikosti kaštanu, která se nachází v oblasti malé pánve, mezi kořenem penisu a konečníkem. Je důležitá pro reprodukci, protože vylučuje prostatickou tekutinu, která se mísí se spermatem z varlat. Prostatická tekutina umožňuje pohyb spermií a jejich přežití. Mumio má přímý vliv na zdraví vaší prostaty, což má za následek vyšší počet spermií, (a opět) zlepšení sexuální funkce a zároveň snížení výskytu souvisejících poruch. Jak jistě víte, je důležité, aby muži nad 50 let chodili na pravidelné vyšetření prostaty, protože rakovina prostaty je stále častější. Zdravá prostata může přispět k delšímu a šťastnějšímu životu, a proto je jasné, že i v této oblasti hraje mumio významnou roli.

 

Jak vidíte, účinky mumia jsou velmi různorodé a rozsáhlé. Může mít kladný vliv na vše, počínaje sexuálními funkcemi a konče celkovým zdravím a pohodou... navíc je v současné době péče o zdraví ještě důležitější než kdykoli předtím. A proto, zůstaňte zdraví!

 

Prospěšnost mumia ve sportu

RYCHLÝ ZPŮSOB ŽIVOTA A PROBLÉMY MODERNÍ DOBY

 

V moderní době často žijeme stresující a rychle se odvíjející život. Děje se to hlavně kvůli všeobecně rychlejšímu tempu a mnozí z nás bojují s tímto každodenním stresem prostřednictvím sportu a cvičení. Někteří lidé si sportem dokonce vydělávají na živobytí jako profesionální sportovci, kteří každý den kladou na svá těla obrovské nároky. Intenzivní cvičení nás často zanechá bez energie a s tělem náchylným ke zraněním, protože náš imunitní systém se ne vždy dokáže vypořádat se vším, co jsme na něj naložili. Mumio se znovu a znovu osvědčuje i v této oblasti, ve které jsou rychlá regenerace a silný imunitní systém životně důležitými nejen pro udržení zdraví, ale také pro dosažení nových a lepších výsledků. Chcete vědět, jak toho dosáhnout? Čtěte dál.

 

VŠE ZAČÍNÁ DISCIPLÍNOU A VYTRVALOSTÍ

Všichni víme, že bez pravidelného cvičení, kterého dosahujeme vytrvalostí a disciplínou, se naše tělesná výkonnost snižuje. To znamená, že pro dosažení viditelného sportovního pokroku se musí naše svalová tkáň každý den a každou noc zregenerovat bez ohledu na to, zda jste profesionální nebo rekreační sportovec. Ať už usilujete o zlatou medaili nebo jde jen o to, abyste překonali svůj vlastní rekord, jasné cíle a účinná výživa těla jsou nezbytné. V podstatě se při svalovém tréninku jakéhokoli druhu svalová vlákna v našich tělech „poškozují“ a poté se přes noc znovu zotavují, což vede k růstu svalů. Přestože je toto zcela normální a přirozený proces, znamená to také, že bez správné výživy, která nám poskytne vše potřebné pro zotavení, nedojde ke skutečnému pokroku. Koneckonců je toho tolik, co musíme každý den zvládnout, a přesto zůstat stále výkonní. 

 

Bylo zjištěno, že mumio může mít značný a znatelný vliv na dobu regenerace po každém tréninku nebo cvičení, protože podporuje syntézu růstového hormonu a vylučování testosteronu. Testosteron hraje hlavní roli v růstu svalů a zároveň podporuje jejich rychlejší zotavení a zlepšuje stav kostí. Muži mají obvykle mnohem vyšší hladinu testosteronu, poněvadž vedle výše zmíněných účinků také ovlivňuje vývoj reprodukčních orgánů, jako jsou varlata a prostata. U žen je to trochu jiné, testosteron a další androgeny hrají důležitou roli, co se týče zdraví jejich kostí a prsou, zároveň zvyšují plodnost, libido a kladně působí na průběh menstruace. Pravidelné užívání mumia může zlepšit všechny výše zmíněné účinky a procesy, což také dokazuje mnoho spokojených klientů.

 

PREVENCE ÚRAZŮ A MUMIO

Ke zraněním dochází bez ohledu na to, zda jste zkušený profesionál nebo jen nadšený začátečník. Nadměrné zatěžování svalů a kloubů může mít za následek nežádoucí trhliny a poškození svalů na buněčné úrovni. Mumio díky svým antioxidačním a protizánětlivým účinkům na úrovni neurotransmiterů snižuje pocit bolesti a zároveň poskytuje potřebnou podporu při hojení. Draslík a zinek zde hrají důležitou roli, protože mají pozitivní vliv na zpevňování svalů, působí jako tlumič nadměrně kyselého pH prostředí a zároveň chrání buňky před oxidačním stresem. Ke všem těmto pozitivním účinkům mumia můžeme dále přičíst jasnou hlavu a posílení kognitivních funkcí, které nám pomáhají vstát každé ráno z postele a čelit nejrůznějším druhům fyzické a duševní námahy. Mumio získalo pověst omlazující substance, jelikož revitalizuje celé tělo...od svalů až po mysl.

 

Byly provedeny výzkumy, které prokázaly rozdíl ve sportovních výkonech u lidí, kteří užívali mumio a kteří jej neužívali. Dalo by se říci, že steroidy působí podobným způsobem jako mumio, protože zvyšují výše zmíněnou hladinu testosteronu a růstového hormonu. Je velmi důležité říci, že mumio nemá ŽÁDNÝ vedlejší účinek a není v profesionálním sportu zakázáno. Přestože mumio nepůsobí „zázračně“ rychle, nemůžeme popřít fakt, že jeho pravidelné užívání způsobuje dlouhodobé pozitivní změny ve svalech, pojivových tkáních a kostech sportovců. To vede k mnohem rychlejšímu zlepšení výkonu u sportovců, kteří pravidelně užívají mumio na rozdíl od těch, kteří tak nečiní.

 

SNÍŽENÍ TĚLESNÉ HMOTNOSTI A USPOKOJIVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Není žádným tajemstvím, že v současné moderní době narůstají problémy s obezitou a s ní související obtíže. Ne vždy máme šanci jíst perfektně zdravé jídlo nebo dokonce pravidelně jíst. To vede k populaci, která má nadváhu a následně problémy s pokožkou, trávicím ústrojím a zdravím obecně. Mumio podporuje metabolismus tuků a cukrů a pomáhá nám udržovat naši hmotnost bez náhlého přibírání nebo ubývání na váze. Tímto způsobem lze dosáhnout zdravějšího životního stylu bez drastických diet, které vyčerpávají organismus a dříve či později nás dostanou zpět tam, kde jsme začali.

 

Mumio nabízí nejen zdravější alternativu, ale i mnohem lepší a uspokojivější životní styl, který v sobě zahrnuje skutečné štěstí, zdraví a větší pohodu obecně. Pokud stále ještě nejste přesvědčeni, můžete si přečíst četné komentáře našich spokojených zákazníků a osobně mumio vyzkoušet. Zažijte sílu přírody a odhalte svůj skutečný potenciál...jedna kapka může změnit vše!

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek