SHIRODHARA - unikátní masáž třetího oka teplým olejem

SHIRODHARA - unikátní masáž třetího oka teplým olejem

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinnou léčebně-relaxační technikou s pročišťovacím účinkem. Masáž Shirodhara se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích terapií. Léčebná technika masáže je stará přes 5.000 let a jejím hlavním cílem je nastolení tělesné a duševní rovnováhy. Samotná masáž se provádí tak, že z nádobky umístěné nad hlavou vytéká tenký pramínek teplého oleje (nebo jiné tekutiny) do oblasti třetího oka.

Shirodhara omlazuje a zpomaluje stárnutí (odstraňuje nahromaděné odpadní látky v organismu, zlepšuje paměť, posiluje obranyschopnost), hluboce uvolňuje a regeneruje nervový systém (odstraňuje stres a nervové napětí, napomáhá při nespavosti, eliminuje stavy úzkosti a strachu, léčí migrény a bolesti hlavy), příznivě snižuje vysoký krevní tlak, vyživuje tělesné tkáně a omlazuje pokožku, působí i na astma, cukrovku, cholesterol a žaludeční vředy. 

Hlavními cíli ájurvédské masáže jsou vyloučení toxinů a odpadních látek, pročištění, regenerace a udržení síly a energie. Masáž způsobuje rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky. Zvláčňuje pokožku, podporuje spánek. Posiluje zrak a svalstvo.

Technika masáže:

Samotná masáž se provádí tak, že ze speciální nádoby umístěné na hlavou vytéká tenký pramínek teplého bylinného oleje do oblasti třetího oka.


Doporučení:

Na masáž přijďte včas a dodržte zásady osobní hygieny (osprchováni čistou vodou, tělo neošetřujte žádnými kosmetickými přípravky ani preparáty), doporučujeme vzít si na masáž náhradní spodní prádlo (staré plavky,apod.)
Masáž vnáší do těla žár (agni mahabhút) a proto je nutné, aby se klient po masáži nekoupal a byl oblečený. Osprchovat se může vlažnou vodou nejdříve půl hodiny po masáži (nevhodná je horká voda).

 

Na tuto unikátní masáž a jedinečný uvolňující zážitek se můžete objednat na tel. 776 057 996 (více informací na www.masaze-sadajyoti.cz)

Shirodhara is an ancient Ayurvedic healing practice performed in India for over 5,000 years. The word shirodhara breaks down into two ideas: “shiro,” meaning head, and “dhara,” which means flow. Together they form a concept that aims to bring physical and emotional balance by rejuvenating the spirit and preserving health. This is achieved through a relaxing technique in which warmed oil is poured over a client’s forehead for an extended period of time.

There are specialized forms of shirodhara called tailadhara, ksheeradhara, takradhara and jaladhara.

Shirodhara works primarily on the mental sheath or "manomaya kosha" as it is referred to in Ayurveda. Shirodhara is traditionally used to calm the nerves, harmonize vata constitutions, restore the nerves, release stored emotions, and purify the mind. In Ayurvedic Medicine, it is considered an important tool in the pursuit of higher states of consciousness. Shirodhara has been traditionally shown to help with fatigue, mental exhaustion, anxiety, insomnia, some mental disorders, headache, excessive thinking, nervousness, and many other conditions commonly affecting persons in today’s active lifestyle.

 

Benifits of Shirodhara:

Regular shirodhara enhances blood circulation to the brain, improves memory, nourishes hair and scalp, assists in providing sound sleep and calms the body and mind. Shirodhara is one of the most effective treatments for reducing stress and nervous tension.

Contraindications for Shirodhara therapy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek