Speciální nabídka láskyplné péče o vaše tělo i duši

Vítám Vás. Prosím navštivte mé nové stránky www.masaze-sadajyoti.cz

Ing. Sadajyoti Belzová

Vystudovala SPŠ chemickou a Fakultu technologickou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Své bohaté zkušenosti z laboratoří využívá při své masérské i ájurvédské praxi i při míchání ájurvédských aromaterapeutických olejů značky Service-Plants, které k masážím používá. Naše bytost je jedna velká „laboratoř“ svalů, tkání, emocí, myšlenek, prožitků…

Zabývá se mimo jiné i meditací, jógou, hudbou a sportem. Na svých cestách za poznáním a za sportem se v USA setkala s ájurvédou poprvé a to v roce 2003 při osobní konzultaci při svém pobytu New Yorku. V roce 2011 v Praze absolvovala kurz Ájurjógy s Dr. Govind Rajpootem PhD. Poté následovalo samostudium a také spolupráce s ájurvédskou učitelkou a lékařkou Kumudini Shoba M.Sc., která několikrát navštívila ČR a SR a v roce 2013 s ní absolvovala ájurvédský kurz na Srí Lance. V roce 2016  získala certifikát z kurzu Marmové terapie s ájurvédským lékařem Dr. Neelem Venugopalem z Keraly. Masáž pro ni znamená osobní přístup ke klientovi. Provádí také terapii lití teplého oleje na čelo zvanou Shirodharu, Kati basti a další ájurvédské metody. Na svých cestách v Thajsku získala zkušenosti v praktikování thajské masáže nohou a na Bali absolvovala  studium Bali masáže pod vedením profesionální masérky. Ze své praxe ví, jak důležité je i masírování dětí a těhotných žen. Využívám také techniky Bowenovy tlakové masáže, Dornovy metody, spoušťových bodů, tibetských mís, zvukoterapie a jiné.

Její předností je individuální masáže na míru a holistický přístup k příčině problému a jeho odstranění.

Dle ájurvédy masíruje ženy a děti.

 

Adresa provozovny: Com plexTherapy s.r.o., Padělky I., ul. 2.května 3070, 760 01 Zlín. Tel. 776 057 996 Mapa zde.

Rezervace masáží: tel. 776 057 996, e-mail: info@siddha-ajurveda.cz.

 

Všechny masáže jsou prováděny individuálněa na míru dle potřeb klientky

 

Ájurvédská masáž

Ájurvéda je holystický systém vyvinutý před 5000 lety a znamená "moudrost života". Vychází z předpokladu, že mysl, tělo a duch jsou jedním. V ájurvédské medicíně hraje masáž mnohem větší roli, než je úleva od napětí, uvolnění ztuhlých svalů a zmírnění fyzické bolesti. Jakmile je obnovena rovnováha ve fyzickém těle, kanály cirkulace pomáhají vyvážit tři dóši – váta, pitta a kapha. To vede k dokonalému fyzickému, mentálnímu a duchovnímu zdraví, vnímání čistého vědomí v těle.

Účinky:

Dokonalé uvolnění těla a zklidnění mysli odstraňuje duševní neklid, předchází únavě způsobené rutinní prací, napomáhá znovuzískání pružnosti kloubů, šlach i vazů, uvolňuje svaly, posiluje imunitní systém a uvolňuje zatížení nervového systému. Uvolňuje nečistoty uložené hluboko v buněčných strukturách těla. Vyvažuje soustavu jemnohmotných těl a a jejich součástí - šroty, dóši, váje, nádí a čakry. Vyživuje tělo, zlepšuje spánek, dává tělu pevnost, překonává únavu, zabraňuje stárnutí, předchází a napravuje poruchy nevové soustavy, zlepšuje zrak, detoxikuje, dává tělu dlouhověkost.

Masáž zahrnuje relaxaci všech pěti smyslů: aromaterapie - čich, muzikoterapie - sluch, kolorterapie - zrak, speciální nápoj z bulharských růží - chuť, masáž teplými oleji – hmat

Masáž se skládá ze třech fází:

Garshana masáž - suchá masáž prováděna speciálními rukavicemi. Je prováděna rychle a stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, odstraňuje mrtvé kožní buňky.

Olejová masáž celého těla - k masáži jsou použity luxusní ájurvédské oleje značky Service-Plants, které ručně mícháme z čistých olejů lisovaných za studena a vzácných éterických olejů a bylin.

Prvky ájurjógy - protažení a uvolnění svalů

 

Ájurvédská masáž obličeje

Cílem ájurvédské masáže obličeje je vyvolat hluboký pocit klidu jak mysli, tak těla, který vyzařuje z obličeje. Ájurvéda nikdy nepovažovala masáž obličeje za kosmetickou, ale za transformační a trvalou. Hmaty přesunují lymfu pryč z obličeje a iniciují nové proudění krve a cirkulaci do hlubokých vrstev kůže.

Po sekvenci peelingu a masáže, napařování, čistění pleti růžovou vodou a ošetření vrásek se provádí ájurvédská masáž ruky a chodidel, které šíří uvolnění do každé buňky těla. Masáž obličeje, jakožto důležitá součást ájurvédské péče, má vliv na celou centrální nervovou soustavu prostřednictvím nervových pletení na hlavě, krku a v uších.

K masáži jsou použity ručně míchané aromaterapeutické ájurvédské oleje Service-Plants, peeling Service-Plants z jemně namletých rýžových slupek z Koreje, Amalaki z Indie, Himalájské soli a dalších ingrediencí. Složení je navoleno tak, aby skrze pokožku obličeje odvádělo toxiny z těla a pravidelným používáním odstraňovalo i pigmentové skvrny.

 

Individuální masáž sestavená na míru

Kombinace a výběr nejúčinnějších metod pro daný stav klientky zahrnující dornovu a bowenovu metodu, marmové body, lávové kameny, teplé zábaly, tibetské mísy, aromaterapeutické a ájurvédské oleje a další.

 

 

Masáž pro těhotné ženy - Řeka života

Masáž budoucích maminek se provádí v leže na zádech či na boku. Dochází k uvolnění ramen, lopatek, šíje, bederní oblasti i psychiky. K masáži je používán ájurvédský tridóšický olej Service-Plants® Řeka života. Olej je harmonizující a energie vyrovnávající směs pěti čistých rostlinných olejů lisovaných za studena. 

 

 

Ájurvédská detoxikační masáž s peelingem

Nechejte se hýčkat exotickými vůněmi jasmínu, santalového dřeva a bylinami jako je šafrán, růže ..a ájurvédského peelingu z korejských okvětních plátků rýže, amalaki. Po masáži celého těla ájurvédskými detoxikačními oleji Service-Plants je aplikován ájurvédský peeling a následně teplý vlhký zábal pro hluboký účinek celé procedury.

 

 

Marmová terapie

Marmová terapie je speciální masáž, kde se aktivují body, zvané marmy. Marma je vitální energetický bod přístupný na povrchu pokožky, který slouží jako most mezi tělem, myslí a duchem. Marmové body jsou důležitou součástí léčivé síly ájurvédy. Energizuje tělo, uklidňuje psychiku, stimuluje funkci orgánů, ulevuje od bolesti, vyrovnává Tejas, Ojas a Pránu,

Marmová terapie vychází doslova z bitevního pole. Před tisíci lety v dávné Indii používaly marmové body bojovníci, kteří potřebovali okamžitý a účinný zásah. Zacházení s nimi bylo velmi posvátné, opatrné ale i žádané. Právě pro okamžitý účinek byla marmová terapie úspěšná i u sportovců na Olympijských hrách.

Ošetření marmových bodů mění biochemii v těle a umožňuje radikální alchymické změny v člověku. Zahajuje samovolné uzdravování v těle i těch nejhlubších nerovnováh. Stimulace těchto vnitřních léčebných cest signalizuje tělu, aby produkovalo přesně to, co potřebuje, včetně hormonů a neurochemikálií, které  léčí. Marma je jak diagnostickým nástrojem, tak jednoduchým terapeutickým nástrojem pro vyrovnání dóš a pro podporu zdraví a pohody. Tyto energetické body nesmírně ovlivňují tělo, mysl a ducha. Usnadňují léčení na nejhlubších úrovních tím, že uvolňují blokády prány a tím znovunastolují proudění živoucí energie. Tradičně je tato velmi speifická terapie nazývaná marma čikitsa. Marmové body jsou považovány za posvátné a zacházení s nimi musí být velmi přesné. Existuje 108 známých bodů, celkem jich je až 800 bodů. Marmové body  zlepšuje vnímání čistého vědomí v těle. Tyto znalosti nejsou většinou nikde písemně dostupné a jsou předávány z učitele na žáka.

 

 

Rituál pěti elementů

Nádherná rituální masáž, která trvá 90 minut a postupně využívá techniky blízké jednotlivým elementům dle ájurvédy či indické filozofie - země, voda, vzduch, oheň a prostor (éter, akáša)

Tento rituál má silné harmonizační účinky na celého člověka ve všech jeho vrstvách a také na rozproudění a zharmonizování jemných tělesných energií. Silný účinek tohoto rituálu se projeví také v pozitivním naladění psychiky a přetrvávajícím pocitu lehkosti. Masíruje se celé tělo ze zadu - záda a šíje, nohy ruce a hlava.

Element země symbolizuje silná, přesto příjemně harmonizující tlaková masáž přes ručník či pokrývku těla.

Element vody symbolizuje masáž olejová, s použitím panenského za studena lisovaného kokosového oleje ze Sri Lanky nebo aromaterapeutických ájurvédských olejů zn.Service-Plants. Tahy této masáže jsou podobné vlnám na moři. Element vzduchu symbolizuje jemná masáž vlasové části hlavy. (bez oleje či s olejem Věčné světlo)

Element ohně symbolizuje masáž horkými lávovými kameny.

Element akáša symbolizuje klidová závěrečná fáze s působením energie prány.

Tato masáž patří mezi opravdu vyjímečné techniky a její účinky jsou obrovské.

 

Shirodhara - unikátní omlazující a nervový systém vyživující terapie

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinnou relaxační technikou s pročišťovacím účinkem. Dochází k hlubokému uvolnění nervového systému pomocí aplikace teplého oleje na oblast hlavy. Samotná masáž se provádí tak, že z nádobky umístěné nad hlavou vytéká pramínek teplého oleje (až 2litry) do oblasti třetího oka. Navozuje hluboký pocit relaxace celého těla i mysli. Součástí masáže je i masáž hlavy a šíje.

Shirodhara se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích terapií. Tato metoda propojuje jógu a ájurvédu. Léčebná technika masáže je stará přes 5 000 let a jejím hlavním cílem je nastolení tělesné a duševní rovnováhy. Čistí nejen tělo ale i mysl, což aktivuje samouzdravující mechanismy pro uvolnění stresu z nervového systému. To zlepšuje duševní jasnost a porozumění. Vzhledem k tomu, že se zaměřuje na mysl a zklidňuje ji, vytváří meditativní pocit uvědomění nesrovnatelný s jinou léčbou.

ÚČINKY:

Shirodhara omlazuje, navozuje hluboký pocit klidu a pohody, pomáhá při léčbě krku, očí, uší, nosu, podporuje krevní oběh, snižuje úzkost, bolesti hlavy, deprese, nespavost, zlepšuje potíže s pamětí, pozitivně působí na migrény, přispívá ke zlepšení zraku, zpomaluje stárnutí, posiluje obranyschopnost, hluboce uvolňuje a regeneruje nervový systém, odstraňuje stres a nervové napětí, eliminuje stavy úzkosti a strachu, podporuje růst vlasů, příznivě snižuje vysoký krevní tlak, vyživuje tělesné tkáně a omlazuje pokožku, odstraňuje nahromaděné odpadní látky v organismu, působí i na astma, cukrovku, cholesterol a žaludeční vředy. Masáž způsobuje rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky.

DOPORUČENÍ:

Na masáž přijďte včas a dodržte zásady osobní hygieny (osprchováni čistou vodou, tělo neošetřujte žádnými kosmetickými přípravky ani preparáty), doporučujeme vzít si na masáž náhradní starší tričko a šátek na hlavu. Osprchovat se může vlažnou vodou nejdříve půl hodiny po masáži (nevhodná je horká voda). Klientům doporučováno neprovádět žádnou činnost, která stimuluje mysl. Pokud jde o čtení, měla by to být pouze duchovní literatura. Nedoporučuje se žádná fyzická ani sexuální aktivita. Účinky Shirodhary jsou pro každého člověka jiné.

Nejvhodnější čas k provádění procedury je brzy ráno. Dle psychických a fyzických podmínek se tato procedura může provádět denně

 


Kati Basti – aplikace teplého oleje na bolestivou oblast zad

Dávná terapie využívající speciální kruhu z pasty z mouky, který je naplněn teplým olejem. Je zaměřena pro bolestivou oblast zad, kříží, šíje, kyčlí, ramene, křečí. Terapie je hluboce uvolňující a uklidňující a její součástí je i masáž těla ájurvédskými oleji.

Procedura je vhodná pro:

 

Olejové aromaterapeutické masáže

Účinky aromaterapie jsou známy od nepaměti. Vůně mohou ovlivňovat nejen naši náladu, ale i zdravotní stav. Mají silné terapeutické vlastnosti a tím příznivě působí na nervový systém, emoce, podporují imunitu a průběh hojivých procesů v těle. Vůně jsou mozkem člověka vyhodnocovány nejrychleji ze všech smyslových vjemů a jejich otisk také nejpevněji zůstává v paměti.

K masáži jsou použity luxusní ájurvédské oleje značky Service-Plants, které ručně mícháme z čistých olejů lisovaných za studena a vzácných éterických olejů.

Krása květiny - odstraňuje stres, vynáší do popředí vnitřní krásu. Směs  čistých rostlinných olejů obsahující esenciální oleje Růže bulharské, levandule a geránia.

Síla srdce - hluboce uklidňuje, uzemňuje, vynáší do popředí kvality srdce. Směs  čistých rostlinných olejů obsahující esenciální oleje australského santalového dřeva, vetiveru a dřeva cedrového.

Moře moudrosti - uvolňuje namožené svaly, posiluje imunitu, vhodné před i po cestování. Směs čistých rostlinných olejů obsahující esenciální oleje heřmánku modrého, ravensáry, neroli, petigrain, eukaliptu, bazalky a levandule.

Věčné světlo - odstraňuje napětí, stres, povznášející, navozuje meditativní atmosféru. Směs frangipáni, jasmínu, santalového dřeva indického a nardu.

 

 

Bali masáž

Origninální Bali masáž vystudovaná přímo na Bali pod vedením profesionální masérky z Bali. Indonéská masáž (Balinese) je velmi stará tradiční masáž, která čerpá z vlivů čínské a indické medicíny. Je unikátní, protože během jednoho sezení se masáž kombinuje s dalšími prvky alternativní medicíny, jako je akupresura, ajurvéda, reflexní terapie, prvky jógy a aromaterapie. Při tradiční masáži Bali dochází k relaxaci svalů a k harmonii těla, mysli a duše.

Je používán panenský 100%čistý kokosový olej a vzácné exotické esenciální oleje z Bali (např. Jasmín, Frangipáni).

Thajská masáž nohou

Příjemná relaxační a energeticky harmonizační masáž, prováděná v oblasti chodidel a nohou až ke kolenům. Tato masáž je kombinací uvolňujících technik a akupresury. Uvolňuje napětí kloubů a ztuhlého svalstva lýtek, a protahuje jednotlivé prsty.

Používá se při ní i speciálního dřevěného kolíčku, za jehož pomocí se provádí hluboká stimulace bodů, které odpovídají jednotlivým vnitřním orgánům. Masáž napomáhá lepšímu prokrvení, je vhodná při pocitu těžkosti a únavy nohou i při problémech s křečovými žilami. Thajská masáž má velmi uvolňující účinek a působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu.

Bowenova tlaková masáž

Pomáhá udržovat tělo v rovnováze a nastartovat přirozený proces sebeuzdravování lidského organismu. Úspěšná při zastavení zvonění v uších, zlepšuje imunitu, funkci ledvin, všechny typy bolestí. Působí příznivě na migrény, zklidňuje psychické potíže a potíže se stresem, zlepšuje kloubní potíže, bolestí krku a kloubní záněty, zlepšuje potíže s dýcháním, ztišuje bolesti způsobené infekcemi močového měchýře. Snižuje vysoký krevní tlak, odstraňuje sennou rýmu a jiné alergie. Téměř každý získá nějaký prospěch z Bowenovy tlakové masáže.

Vhodná po úrazech svalů a různých zraněních, ale také k pozitivnímu ovlivnění funkce trávící, oběhové nebo dýchací soustavy. Technika připomíná jemné přebrnkávaní svalů a častěji se vykonává přes oblečení. Zlepšuje se místní prokrvení a lymfatická drenáž, uvolňují se energetické bloky a tím může být obnovený přirozený tok ,,životní energie".

 

Masáž dětí

K posílení imunity, odstranění napětí a nervozity, podpoření správného držení těla, odstranění bolesti zad i nohou, poruch se soustředěním a únavy.

 

 

Masáž lávovými kameny

 

Masáže, prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii, v Číně a u Indiánů. O blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety.

K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo přispívající k urychlení regenerace tkání. Hladké lávové kameny, které se nahřívají ve vodní lázni a následně pokládají na tělo, přináší teplo a uvolnění do vašich ztuhlých svalů. Masáž dokonale uvolní Vaše tělo i mysl, výborně také stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Masáž lávovými kameny předává Vašemu tělu mimořádně silnou energetickou vibraci a díky tomu pomáhá při odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v těle. Zbaví Vás stresu a napětí, nesmírně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z vulkanických oblázků.

 

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy léčivě ošetřuje ramena, horní části paží, šíji a hlavu. Pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí v kůži a svalech. Dokonalé uvolnění svalů, prokrvení pokožky, odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji. Zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus.

 

Tibetské zpívající mísy – zvuková masáž

 

Tibetské zpívající mísy se používaly po staletí pro své léčivé a meditační účinky. Tato dávná metoda stará 2500 let stimuluje naše mozkové vlny. Vytváří pulsující tón, který je velmi příjemný a vede nás k hlubokému uvolnění. Čím více se necháme unášet tónem tibetských zpívajících mís, tím více jsme schopni relaxovat.

Tibetské mísy vytvářejí souhrn zvuků, které obnovují normální vibrační frekvence nemocných částí těla a tím uvádí tělo i mysl do harmonie. Zvuk, který tibetské mísy vydávají je druhem energie, která podporuje uvolnění stresu, bolesti, depresí a většinu našich nevyrovnanosti zvaných „ne – moci“. Přijmeme-li, že zvuk je vibrace a vibrace se dotýká každé části naší fyzické bytosti, pak víme, že zvuk je nejen vnímán naším sluchem, ale každou buňkou našeho těla.

Tibetské mísy přirozeně působí na harmonizaci čaker. Zvukové vlny uvedou čakry zpět do normálního fungování. Čakry jsou energetické centra v našem těle. Je to spojení mezi duchovním a fyzickým aspektem našeho bytí. Většina literatury se zabývá sedmi hlavními čakrami, ale v našem těle jich jsou stovky a zabývali se jimi už v starodávném indickém léčení.

Na tělo se pokládají tibetské mísy různých velikostí a tonů. Zvuk a vibrace misky se přenáší do těla.Vibrace prostupuje do těla a uvolňuje nejen bloky fyzické ale i psychické a vede k naprostému zklidnění a vnímání našeho nitra.
 

Účinky masáže

 

Lékařský ředitel centra Deepak Chopra v Kalifornii, Dr. David Simon, zjistil, že zvuk z tibetských zpívajících mís stejně jako zpívání chemicky metabolizuje látky, které působí na tělo jako vnitřní léky proti bolesti.

„Jedním z důvodů proč zvuk léčí na fyzické úrovni je, že se nás hluboce dotýká a přeměňuje nás na emociálních a duchovních úrovních. Zvuk může napravit nerovnováhy na fyziologické úrovni a může hrát pozitivní roli v léčbě prakticky jakékoliv zdravotní poruchy“Dr. Mitchell Gaynor, ředitel klinické onkologie a integrativní medicíny, Cornell Cancer Prevention Center v New Yorku.

Cena: 800,-Kč / hod.

Rezervace na tel. 776 057 996

 

Pinda Svéda - masáž bylinnými měšci

 

Omlazující ájurvédská masáž celého těla, při které se celé tělo potí díky přikládání speciálních nahřátých bylinných měšců. Provádí se po masáži teplým bylinným olejem. V některých případech se měšce naplní směsí rýže a bylin. Náplň měšce se volí dle zdravotního stavu a potřeb klienta.

V průběhu masáže dochází k vstřebávání bylin nejen skrze pokožku ale i formou aromaterapie, která má nesmírný účinek na naši psychiku. Teplo způsobuje pocení těla za použití teplých čistých přírodních olejů a bylinných měšců. Tak dochází v průběhu masáže k detoxikaci těla. Bylinné měšce jsou směsi pečlivě vybraných bylin, které jsou nahřívány v páře. Uvolňují léčivé látky, které jsou poté masážní technikou vstřebávány do organismu. V kombinaci s oleji regenerují a léčí naše tělo.

Tyto neobvyklé regenerační a relaxační techniky uvolňují napětí, ztuhlé svaly a ulevují bolestem kloubů. Pomáhají zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhají při regeneraci sil, odstraňují únavu a pozitivně ovlivňují psychický stav organismu.

Účinky masáže:


Cena:1 490,- Kč / 1,5 hod.

ČTYŘRUČNÍ MASÁŽE

Čtyřruční masáž byla od nepaměti velmi hlubokým zážitkem. Masáž změní napětí těla do stavu klidu a harmonie., kdy je mysl hluboce uklidněná a tichá a přesto je tělo fyziologicky aktivní.. Tento stav  umožnuje uzdravování těla. Je to podobné jako když v přírodě je střed hurikánu klidný a okolní vítr aktivní. Lidské tělo má schopnost být ve svém nitru klidné a na fyzické, mentální a duchovní úrovni aktivní. 

Královská ájurvédská masáž

je jemný a hluboký proces dokonalého uvolnění a zklidnění mysli, detoxikace a proudění vědomí v naší bytosti, vůně dálek a čistá příroda  v ájurvédských olejích, láskyplný dotek, uvolnění blokád prány, duševní klid i omlazení. 

Rituál pěti elementů

je umocněn masáži dvěmi maséry. Nádherná rituální masáž, kde se postupně využívá techniky blízké jednotlivým elementům dle ájurvédy - země, voda, vzduch, oheň a prostor-akáša. Využívá se tlaku, oleje, masáže hlavy, lávových kamenů, prány, zvuku.

Svaté Světlo

Hluboké uklidnění, uvolnění a nastolení rovnováhy, kdy masáž celého těla začíná simuntální masáží hlavy a chodidel a postupje se ke středu těla.

 

Možnost dárkových poukazů.

www.akka-ajurveda.cz |  Copyright © AKKA Ajurveda - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek